Právě přítomno

Přihlášení

 

ČEKÁME...

Pane, jak dlouho ještě bude nás trápit po Tobě žízeň?
Pane, jak ještě dlouho potrvá bez Tebe naše trýzeň?
Tvé zářivé Světlo nezříme, ono se skrývá.
Temnota hustá nás halí a ze všech stran nám kývá!
Jak ještě asi dobu dlouhou,
budem po Tobě zmírat marnou touhou?
My víme teď, že jsme Tě nehodní byli;
a že jsme málo Slovo Tvoje ctili!
Avšak nyní je všemu zabráněno!
Tvá milost skrytá je a Světlo uvězněno!
Ve světovém soudu vesmíru, stojíme sami –
čekáme na Tě, Pane (až se smiluješ) ó, smiluj se nad námi!
Ty přijdeš dolů v paprscích blesku a v bouři!
Kdy mukou lítostí se lidstvo svíjí, v údolí temném kouři;
ve zlatém Světle vkročíš pak opět v lidský svět –
a planoucí Tvůj zrak – zas uzřít budem smět –
Slovo Tvé zaslechne potom všech lidí sluch,
Slovo, jež dávno tak postrádá lidský duch
a milosti Lásky Tvé je doprovodí,
v jejíž záři se všechno znovuzrodí!

 

             Hermann Wenng

 

Cenzura Poselství Grálu

IMAGE Irmingard versus Abdrushin
středa 17. říjen 2012 12:49
Prohlášení   Irmingard versus Abdrushin   Prohlášení  slečny Irmingard (část):Poselství Grálu přepracoval v letech 1939 až 1941 sám autor, pan Oskar Ernst Bernhardt.V září 1938... číst více...
IMAGE Dopis slečně Irmingard od učedníka Helmutha Müllera 1976
čtvrtek 24. listopad 2011 0:00
Dopis slečně Irmingard od učedníka Helmutha Müllera z roku 1976     Rotz, 6. března 1976 Opis Doporučeně.   Slečna Irmingard Bernhardt Gralssiedlung Vomperberg A 6134 Vomp/Tirol  ... číst více...
IMAGE Jak někdo může pochybovat o slečně Irmingard?
sobota 6. září 2014 23:02
Argument farizejů z Hnutí Grálu:   "Jak někdo může pochybovat o slečně Irmingard?"     napsal: Pavel Krajíček   Slečna Irmingard byla nevlastní dcera Abdrushina z jeho druhého... číst více...
IMAGE Narušená výstavba v cenzurovaném Poselství Grálu
pátek 1. prosinec 2017 9:17
  Narušená výstavba v cenzurovaném Poselství Grálu     Předmluva (Pavel Krajíček): Pan Jaroslav Peroutka nám v článku sestavil názornou ukázku zásahu do dokonalosti Poselství... číst více...
IMAGE V březnu 2012 mi přišel zajímavý e-mail
sobota 6. září 2014 11:41
V březnu 2012 mi přišel zajímavý e-mail   Možná bude některým k užitku      Vážený pane Krajíčku, jeden známý čtenář nás upozornil na Vaši webovou stránku, do které jsem... číst více...
IMAGE Jak poznáme farizeje z Hnutí Grálu?
neděle 7. září 2014 10:38
Jak poznáme farizeje z Hnutí Grálu?     napsal: Pavel Krajíček Normální člověk, když má vyvodit důsledky a závěry z nějaké situace, tak si vyhodnotí všechny skutečnosti a... číst více...
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

Informace

Osobní záření

Jan Nedomanský

 

33 - Stupně duchovního žáru

 

Vnitřní život člověka můžeme připodobnit ke stupňům žáru na teploměru. Jak vřelý je je­ho vztah k pravdě, to je ke spravedlnosti, lásce a čistotě, tolik stupňů žáru obsahuje.

Čím je tento vztah přirozenější, to znamená prostší a důstojnější, tím vyšší je stupeň du­chovního žáru, který vyvinul, či který přivedl v sobě k vědomému zachvívání.

A poněvadž duchovní působení a služby mají také své stupně žáru, neboť jsou odleskem ostrovů v různých částech stvoření, může se člověk dostat do určité vědomé duchovní činnosti jen v čase, kdy v něm žár dostoupil patřičného stupně žáru.

Jinak by stál bez porozumění a nemohl by býti na onen druh záchvěvů zapojen. A přece jen spojení dává možnost požehnaného působení.

Kdybychom pro ujasnění vzali za pomůcku představy Celsiovu stupnici, tu by stupně vnitřního žáru služby počínaly 40° a mohly by v nejvyšším vývoji dostoupit 80°.

Od 40° do 50° by bylo působení v čisté přirozenosti. Člověk jí působí v rovnováze, ve spojení s bytostnými silami získává nové vědění o zákonech, i skálopevnou důvěru a hybnost a všechno to, co je barvy zelené. Toho je velmi mnoho a je to všeobsáhlé. I v přírodě je převaha zeleně, zákonitosti.

Od 50° do 60° je převaha působení v lásce, tedy v milosrdenství, obětavém porozumění, míru, vroucnosti a podobně.Ve všem, co je červené.

Od 60° do 70° je působení v čistotě, spojené s láskou, tedy v tom, co vyzařuje bíle, nebo s odstíny růžovou a modrou. Tak vzývání a velebení, pokora a cudnost, jemnost a ušlechtilost, úcta a věrnost mají zde své výchvěvy žáru.

Od 70° do 80° je působení ve vůli, v síle spravedlnosti, v přesvědčení, v poznání, v sebe-odevzdání se do fialových duchovních proudů vůle Světla. K ní se druží žlutá.

Ovšem tento obraz stupňů je příliš oddělující. Lze si však těžko hned představit všechno spojené, ač v žádném působení nemůže chyběti některá s druhých částí.

I zde v těchto stupních musí být všeobsažnost. Dělit se mohou pouze pro přehled a pro stanovení převahy určitého působení. Převaha znamená, že i druhé je tam obsaženo, avšak ne v míře obzvláště výrazné. Nejvýraznější je to, co se nejsilněji zachvívá, tedy ten druh činnosti, na nějž je člověk nejvíce, či nejharmoničtěji naladěn.

Tyto stupně jsou míněny jen ve smyslu niterné duchovní žhavosti, jako malá ukázka dru­hů niterného žáru

V podstatě je niterný žár regulátorem všech počinů a působivou složkou jejich náplně i vzniku. V niterném žáru je tajemství zralosti pro každý druh duchovní služby, i pro možnost je­jího splnění v plném akordu pochopeného a cílevědomého bytí. Bez něj nemůže býti celé splnění služby v míře potřeby daného životního úkolu, v němž, i při sebe větším nadání, by chyběla pl­nost živých záchvěvů, vedoucích k naplnění v zájmu vyšších cílů určení.

(jít na další díl)

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit