Ve světle Pravdy

Prostor pro čtenáře Abdrushinova Poselství Grálu

Právě přítomno

Přihlášení

 

MyČeši ♥ 

 

 

česká vlastenecká sociální sítí

 

Real time web analytics, Heat map tracking
 
Jsi dobrý!
 
 
 
napsal: Pavel Krajíček 
 
 
Jsi dobrý, jsi dobrá, je dobrý... slýcháme často takto někoho označovat své bližní. Ale už málokdo ví, co ve skutečnosti má ono "dobrý" znamenat. Stejně jako nadvláda rozumu a duchovní úpadek pokřivily všechny pojmy, tak i tento pojem je pokroucen. Dnes někdo má skvělou postavu a je označen jakože je dobrý... někdo zmlátí bližního v ringu a je označen jakože je dobrý. Někdo hází celý život klackem do dálky, aniž by tím přinášel skutečné hodnoty nebo někomu skutečně pomohl a je označen jakože je dobrý. Někdo půl života na ledě klackem souká puk do branky, aniž by tím přinášel skutečné hodnoty a přesto je označován jako dobrý. Další celý život cvičí své pozemské tělo, aby mělo svaly, aby mohl následně před druhými exhibovat a takto se ukájet a dělat si dobře a přesto je omezenými rozumáři označován jako dobrý.
 
Všichni tito zmínění ve skutečnosti jsou velkými sobci a zaháleči, kteří ukájejí ctižádostivost a ješitnost při svém trapném bezduchém exhibováni. 
 
Být dobrým znamená být na takové vnitřní úrovní, že po případné smrti byste mohli stoupat vzhůru ke Světlu do duchovní říše. Být dobrým znamená nemyslet na sebe, ale jen na dobro svých bližních. Být dobrým znamená trvale myslet na vítězství Světla na zemi a snažit se pro to dělat vše ze všech svých sil. 
 
Dnes ovšem být dobrým znamená dělat si před druhými dobře, ukájet ješitnost, tedy opak lásky. Lidé tak hluboko vnitřně klesli, že nejsou tuto skutečnost schopni zaznamenat a pochopit. Komu tou exhibici skutečně duchovně pomáháte? Jak tito exhibicionisté duchovně povznášejí své bližní? Kdo má ve skutečnosti z toho užitek? Všichni tito exhibicionisté jsou ve skutečnosti škůdci ve stvoření, stejně jako ti, kteří je obdivují a mají z jejich předvádění radost.
 
Jak hluboce se ti, kteří zůstanou zachování, zastydí, až přijde doba duchovního probuzení. Až uvidí, že skutečně cennými lidmi opovrhovali a trapné sebeukáječe obdivovali jen proto, že je k tomu deviantní rozumářská a materialistická společnost vychovala. 
 
Být dobrým znamená přinášet dobro. K tomu je zapotřebí vědět, co to je to dobro. Pokud ovšem pojem dobro budou vykládat nebezpeční devianti rozumáři a materialisté, kteří tento svět zpustošili a vedou jej do záhuby, tak nikdy nedojde ke správnému chápání. Správně vyložit pojmy může pouze ten, kdo není zotročen svým nástrojem rozumem, ten kdo svůj nástroj rozum ovládá, stojí duchem nad ním a má tím daleko širší rozhled než nemocný rozumář a materialista. 
 
Pravá láska nemyslí na sebe. Pokud žijete pravou lásku, tak vaše úsilí bude zaměřeno na duchovní povznesení svých bližních. Duchovního povznesení se dosáhne pouze tím, že se člověk vřadí do zákonů stvoření, což jediné skýtá záruku, že nebude zahuben při konečném očistném třídění, při kterém budou všichni devianti rozumáři a materialisté vyhubení. Zákony stvoření je samy vyhubí jako všemu škodlivou nepotřebnou veteš, jako překážku všemu co usiluje ke Světlu a čistotě.
 
Kéž byste mohli alespoň jednou vidět to zhroucení takového trapného tzv. vrcholového sportovce, modelky či jiného exhibicionisty, zhroucení po pozemské smrti, když opustí jejich duše tělo. Když pojednou uvidí, že celý jejich život byla trapná komedie a že nijak nepokročili, že celý pozemský život promarnili a namnoze šli ještě nazpět a že musí hned zpět k další inkarnaci. 
 
Toto zhroucení bývá umocněno tím, že mnozí z nich uvidí, že takto promarnili už mnoho životů, že jednají opakovaně stejně. A že vždy jim byl do života přiveden někdo, kdo se snažil je přivést na správnou cestu. A že mnohdy se vůči němu postavili nepřátelsky a s nenávisti. Daleko horší než pozemská smrt je toto poznání a nutná další inkarnace... poznání, že s každou další promarněnou inkarnaci se blíží duchovní smrt, rozklad... vymazání z knihy života, jako neupotřebitelný kámen.
 
 
 
 

Komentáře   

Gabriela Erhardtová
+6 # Gabriela Erhardtová 2017-04-03 13:21
Opäť perfektný a výstižný článok, ďakujem,p.Krajíček.
Keď niekedy omylom prepnem na kanál, kde hovorí víťaz nejakej športovej súťaže, je to obyčajne tak plné bohapustých a bezduchých rečí....naduté a pyšné....
Ale koľko majú obdivovateľov....
Ja som nedávno spomenula v debate s jednou ženou, že "nevzývam" žiadny vrcholový šport, ani ho nesledujem, jej reakciou na to bol údiv až opovrhnutie...
Zmenila som tému, lebo by nepochopila, že je to iba premárnený čas tu na Zemi....
Radek Unger
+1 # Radek Unger 2017-04-03 17:07
Pamatujte Desatero přikázání paní Erhrardtová.
Radek Unger
+2 # Radek Unger 2017-04-03 21:02
Kdo hledá, nalezne. Paní Erhardtová nalezla. Naleznete i vy? Nejde o žádný kvíz :-). Chtěl jsem upozornit, ne ukázat na konkrétní chybu. V tom je obrovský rozdíl. Jde o hledání a nalezení. V chybách nalézáme poučení. V tom nalézáme Pravdu.To je přeci naše práce tady na Zemi.
Gabriela Erhardtová
+2 # Gabriela Erhardtová 2017-04-04 08:44
Cítim ešte morálnu povinnosť povedať k téme, že úplne sama som neprišla na to, čo má p.Unger na mysli a že ešte stále váham, či použitie slova súvisiaceho s menom nášho Pána bolo vážnym pochybením, lebo v texte malo zmysel, nebolo použité povrchne a bezmyšlienkovo. ..neviem...v každom prípade ešte nie som dokonalá... to už by som tu nebola.... :-)
Eva Linselová
+3 # Eva Linselová 2017-04-09 20:03
Veľmi sa mi páči tento článok. Spomenula som si pritom na výrok môjho teraz už zosnulého otecka, ktorý keď videl v televízii vrcholových športovcov tak sa vždy pýtal: "Neviem, prečo títo športovci nerobia niečo užitočnejšie, napr. by šli do pekárne, koľko rohlíkov by vyrobili za tú dobu, čo sa tu len predvádzajú a ukazujú kto je lepší?". V dnešnom svete to vyzerá tak, ako keby sa už ľuďom nechcelo ani pracovať len ľahko získať veľa peňazí a užívať si za ne. Duchovné veci sú pritom zabudnuté.
Gabriela Erhardtová
+3 # Gabriela Erhardtová 2017-04-10 13:11
P. Linselová, Vy ste mi zas pripomenuli vtipný výrok nejakej českej herečky /neviem,či to nebola Květa Fialová/, že ona nechápe prečo sa pri vrcholovom futbale chlapi ako o život naháňajú všetci ze jednou loptou, nech im dajú každému jednu a bude pokoj :-) ....
Pavel Krajíček
+4 # Pavel Krajíček 2017-04-15 19:34
Paní Gabriela Erhardtová napsala:
...Keď niekedy omylom prepnem na kanál, kde hovorí víťaz nejakej športovej súťaže, je to obyčajne tak plné bohapus tých a bezduchých rečí....naduté a pyšné....

Dále k Abdrushinově textu:
...Člověk, který dovede užívati jména Božího při všech možných i nemožných denních příležitostech, neměl nikdy nejmenšího tušení o pojmu Boha!...

Toto se týká rozumářů, kteří jméno Boží beze smyslu zavlékají do své denní řeči. Mluví např. o hospodě, o práci, o sexu a do toho nevěcně vkládá jméno Boží, či dokonce kleje. Paní Gabriela Erhardtová použila slovní spojení bohapustých a toto slovní spojení je věcné, protože odpovídá pravdě. Mohla to napsat s velkým písmenem Boha pustých... a skutečně je tomu tak, sportovní klání je opravdu Boha pusté... tedy nic na tomto dění se neděje ke cti Boží, je Boha pusté.
Jaro
+6 # Jaro 2017-04-25 12:08
Téza "Všetkého veľa škodí" platí aj tu a nemusí to byť priamo šport. Sú ľudia, ktorí celé dni presedia pri krížovkách a hlavolamoch ... a tiež sú v tom "dobrí". Odmenou za niekoľkohodinov ú námahu je im pritom vylúštenie nejakej vety ktorá je v lepšom prípade aspoň duchaplnou múdrosťou. V každom prípade sa ale najskôr lúštiteľ nič nové nedozvie a objaví len to, čo už dávno pozná alebo 100x počul.
Ešte taká poznámka - napr. športovať a oddať sa športu sú 2 rozdielne veci. Ľudia tiež zvyknú hovoriť že "zasvätil som svoj život tomu či onomu ..." To však môže byť platné - čo vyplýva už zo samotnej podstaty k čomu nabáda aj slovná formulácia - len v prípade, ak život zasvätil resp. oddal sa Bohu. V ostatných prípadoch to môžeme s kľudom nazvať fanatizmom. A ten predstavuje v podstate opak harmónie a vyváženého pôsobenia čo by malo byť cieľom.
Gabriela Erhardtová
+6 # Gabriela Erhardtová 2017-04-27 15:31
Komentár od p.Jara ma inšpiroval k zamysleniu sa nad skutočnosťou ako často
trávi človek čas pred televíznou obrazovkou.
Na jednej strane ide o obsah, ktorý je vo vysielaní ponúkaný /ako všetci vieme napr.násilie,se x..../, na strane druhej je smutné, koľko životného času človek stráca.Pre zaujímavosť som vyrátala, že ak človek v priemere trávi denne 5 hod pri televízore, čo je úplne bežné hlavne u vyšších vekových skupín, tak za rok to predstavuje 1825 hodín, čo je 76 dní,predstavte si takmer 2,5 mesiaca za jeden rok života. Nie som samozrejme proti pozeraniu,ale naozaj by sme mali zvážiť čo pozerať. Páčila sa mi slohová práca jednej
školáčky, ktorá písala, že by chcela byť televízorom, lebo by mala každodennú pozornosť svojich rodičov zabezpečenú...

Nemáte oprávnění publikovat komentáře.