Právě přítomno

Přihlášení

 

ČEKÁME...

Pane, jak dlouho ještě bude nás trápit po Tobě žízeň?
Pane, jak ještě dlouho potrvá bez Tebe naše trýzeň?
Tvé zářivé Světlo nezříme, ono se skrývá.
Temnota hustá nás halí a ze všech stran nám kývá!
Jak ještě asi dobu dlouhou,
budem po Tobě zmírat marnou touhou?
My víme teď, že jsme Tě nehodní byli;
a že jsme málo Slovo Tvoje ctili!
Avšak nyní je všemu zabráněno!
Tvá milost skrytá je a Světlo uvězněno!
Ve světovém soudu vesmíru, stojíme sami –
čekáme na Tě, Pane (až se smiluješ) ó, smiluj se nad námi!
Ty přijdeš dolů v paprscích blesku a v bouři!
Kdy mukou lítostí se lidstvo svíjí, v údolí temném kouři;
ve zlatém Světle vkročíš pak opět v lidský svět –
a planoucí Tvůj zrak – zas uzřít budem smět –
Slovo Tvé zaslechne potom všech lidí sluch,
Slovo, jež dávno tak postrádá lidský duch
a milosti Lásky Tvé je doprovodí,
v jejíž záři se všechno znovuzrodí!

 

             Hermann Wenng

 

Cenzura Poselství Grálu

IMAGE Spor o dvě Poselství nemá žádný praktický význam?
pátek 3. říjen 2014 11:34
Spor o dvě Poselství nemá žádný praktický význam   tvrdí zástup mrzkých farizejů   napsal: Pavel Krajíček     Škůdce v řadách čtenářů Poselství Grálu Zdenek Fritz píše... číst více...
IMAGE Nové důkazy o tom, že Poselství Grálu bylo pozměněno lidskou rukou
neděle 7. září 2014 10:49
Nové důkazy o tom, že Poselství Grálu bylo pozměněno lidskou rukou   napsal: Pavel Krajíček   Průběžně je na našem webu barevně označován text, který byl Hnutím Grálu... číst více...
IMAGE Zavádějící výklad Hnutí Grálu k prohlášení Abdrushina
sobota 6. září 2014 23:44
  Zavádějící výklad Hnutí Grálu k prohlášení Abdrushina     napsal: Pavel Krajíček   Artur Zatloukala cituje Abdrushinem vyděděného Herberta Vollmanna  ve spisku roku... číst více...
IMAGE Jak někdo může pochybovat o slečně Irmingard?
sobota 6. září 2014 23:02
Argument farizejů z Hnutí Grálu:   "Jak někdo může pochybovat o slečně Irmingard?"     napsal: Pavel Krajíček   Slečna Irmingard byla nevlastní dcera Abdrushina z jeho druhého... číst více...
IMAGE Které Poselství Grálu číst?
neděle 7. září 2014 11:14
    Které Poselství Grálu číst?       napsal: Pavel Krajíček         Otázka: Pán Krajíček - mnoho čitateľov PG číta aj "zelené" aj pôvodné PG. Hovoria, že to je jedno ,... číst více...
IMAGE V březnu 2012 mi přišel zajímavý e-mail
sobota 6. září 2014 11:41
V březnu 2012 mi přišel zajímavý e-mail   Možná bude některým k užitku      Vážený pane Krajíčku, jeden známý čtenář nás upozornil na Vaši webovou stránku, do které jsem... číst více...
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

Informace

Vyvinutý lidský duch versus Prastvořený

Ismael 

napsal: Pavel Krajíček

 Je rozšířený mezi čtenáři Poselství Grálu blud a sice, že každý Prastvořený stojí výše než lidský duch z vývoje. Toto není pravda. Jednou mi jedna paní řekla (shodou okolnosti to byla ta, která kritizovala můj vzhled viz článek: Čtenář Poselství Grálu zachvívajicí se ve Vůli a v Lásce), že třeba co když přijde např. Is-ma-el? A tím by vše přešlo na něho, jako snahy pozemského budování říše a pod.

Is-ma-el stojí na 5. stupni v Prastvoření. Každý kdo stojí nad ním, stojí tedy výše. Učedníci stojí tedy níže, protože stojí hned z kraje Praduchovní říše. Ovšem apoštolové už stojí výše než učedníci a rytíři z vyvinutých lidský duchů mohou až do předsálí Hradu Grálu, do toho Hradu kde přímo před závěsem stojí přece i Irmingard z vývoje.

Ve vzpomínkách píše Dr.Hütter:

"Lidští duchové dospějí až do Ráje, učedníci až do říše Prastvoření. Se silou, jež jim byla Imanuelem propůjčena, mohou vydržet ten obrovský tlak. Síla jim bude obrazně řečeno naočkována. Rytíři Grálu mohou až ke stupňům trůnu, až před závěs."


A Abdrushin to potvrzuje,​ jedná se o část, která byla Hnutím Grálu zcenzurována v přednášce 44. Svatý Grál​:

"Tak i lidský duch jako duchovní jádro má svůj původ v duchovně bytostném. Když prošel hmotností a dosáhl nejvyššího zdokonalení a živé čistoty, může se jako vědomý duch v bytostné formě vrátit do duchovně bytostného. Jeho cesta v nejpříznivějším případě může ho dovésti až do předdvoří hradu Grálu, který se tyčí jako nejvyšší v duchovně bytostném. Zde tvoří bránu ke stupňům trůnu, na kterém původce všeho bytí, Bůh Otec, ve svém Božsky bezbytostném, časem halí se v plášť Božsky bytostného a bere tím na sebe formu."
 
 
Rovněž v přednášce 84. Lidský tvor byla provedena cenzura ve větě:
 
Kovář:
 
"Smí až na nádvoří, do předsíní vlastního hradu Grálu, což je nejvyšší vyznamenání, jehož se může dostati lidskému duchu."
 
Peroutka:
 
"Smí až do předsíně, do předsálí samotného hradu Grálu, což je nejvyšší vyznamenání, jehož se lidskému duchu může dostat."

Hnutí Grálu vypustilo jedno slovo a své si vložilo navíc, aby opět to odpovídalo jejích chápání:
 
"Smí až na nádvoří, do předsíní jednoho z hradu Grálu, což je nejvyšší vyznamenání, jehož se může dostati lidskému duchu."
 

Pokud by se tedy objevil např. Bílý rytíř, který jako jediný rytíř byl skrz záření přímo spojen se samotným Bohem a který byl povolán jako nejvyšší pozemský služebník Imanuelův​, tak nemůže někdo​,​ kdo stojí někde na 5. stupni​ a tedy ani onen Is-ma-el, stát nad ním. V tomto případě by onen lidský duch z vývoje jako Bílý rytíř stál vysoko nad Is-ma-elem, stejně jako každý jiný rytíř z Grálu.

Toto krátké pojednání nemá poukazovat na konkrétní osoby, ale v první řadě má poukázat na rozšířený omyl, že každý Prastvořený stojí výše nežli lidský duch z vývoje, což není pravda.

 

autor článku:
 
 
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit