Ve světle Pravdy

Prostor pro čtenáře Abdrushinova Poselství Grálu

Právě přítomno

Přihlášení

 

MyČeši ♥ 

 

 

česká vlastenecká sociální sítí

 

Real time web analytics, Heat map tracking
 
Smrt a přechod na druhý břeh
 
 

Pavel Krajíček

 
 
Ptají se lidé, proč někteří umírají v klidu a pokojně, rychle a jiní těžce, dlouho a v bolestech.
 
Jak už jsme si řekli v jiných článcích, že veškeré zlo a chybné cesty člověka mají původ v jediné jeho zásadní chybě a to v příliš vypěstovaném rozumu, který vlastnímu člověku, který se projevuje toliko cítěním, neumožňuje už svobodný život.
 
Rozum vycházeje z hmotného mozku může a také má chápat a budovat hmotné věci. Není určen k chápaní onoho světa, tedy jemnohmotnosti a duchovních světů. Rozum, jakožto produkt hmotného mozku měl být pro lidského ducha, inkarnovaného v pozemském těle, toliko pozemským nástrojem k použití. Žel, člověk to obrátil v opak a svým vlastním nástrojem, rozumem, spoutal sám sebe a z toho dnes pochází veškeré zlo, choroby, války atd.
Rozum, počítač člověka pro řízení hmotných záležitosti, nemůže chápat Boha a věčnost a proto tito omezení rozumáři, kteří se dostali k moci, postupně Boha odstranili ze škol a pod. a zavedli materialismus.
 
Lidé se upnuli skrz hmotný mozek na hmotný svět. Sami si ukovali okovy, které je drží dole se zrakem sklopeným do prachu. A proto mají i velice zkreslené a domýšlivé představy o pozemské smrti. Mozek, sám pomíjívý, nakukal člověku, že je také pomíjívý a že pozemskou smrti vše končí.
 
Jaký to strašný stav, žít celý život s představou, že smrtí přestaneme existovat. Skoro se mi chce říci chudáci materialisté, takový masochismus celý život.
 
A protože člověk dostal od Boha dar stvořit si svůj vlastní svět, tak svým postojem si rozumáři vytvářejí i onen svět, který je poté bude čekat. Jestliže energický popírají existenci života po životě, tak svou vlastní vůli a svým přesvědčením si formují své jemnohmotné tělo a po smrti budou na onom světě hluší a slepí. To ovšem není trest, to je splnění jejích přání... sami popírali možnost života po smrti. Jaké je vaše chtění, tak se vám staň.
 
V tom je tedy i vysvětlení, proč někteří umírají těžce. Pokud je to rozumař, který se sám poutal celý život jen na hmotu a pozemské požitky a nechtěl nic vědět o věčnosti, tak si sám svou vůli utvořil velice hutné jemnohmotné tělo a tím si vlastně sám splnil i to, že po pozemské smrti nepoletí vzhůru ke světlejším úrovním, ale s tímto hutným tělem zůstane v blízkosti země (v astrálu), kde může se ještě přiblížit k pozemským požitkům a pod.
 
Toto jeho hutné záhrobní tělo je příčinou těžkého pozemského umírání. Jeho připoutanost na hmotu mu nedovoluje lehce se zbavit a opustit pozemské tělo.
 
Smrt a inkarnace - další možná málo známa skutečnost je v tom, že je to ve skutečnosti naopak... tedy dnešní názor a sice ten, že smrt je hrozná a inkarnace je v pohodě. Je to naopak.
 
Bavíme se ovšem o normálním člověku. Pro takového je smrt radostným přechodem do lepšího života. Takže pozemská smrt je pro normální lidi v podstatě svátek a nikoli smutek.
 
Ovšem inkarnace z astrálu do hmoty je pro lidi horší. Při pozemské smrti zůstáváte vědomí, kdežto při inkarnaci je vám vše zapomenuto, rodíte se bez vzpomínek o tom kdo jste a v dnešní době se rodíte do temnot, kde hrozí vážné nebezpečí i těm lepším, že budou svedení na scestí.
 
Takže smrt je pro normální lidi paráda a štěstí... jen pro ty co se připoutali na hmotu je to utrpení. 
 
Těmto postiženým hrozí jedno velké nebezpečí a sice to, že pokud se zavčasu neodpoutají od hmoty, tak s ní posléze půjdou do rozkladu... to je duchovní smrt, nikoli pozemská a to je to nejhorší co se člověku může stát.
 
Ani sám Bůh nemůže tyto lenochy a temné lidi jen tak přemístit proti jejích vůli do duchovní sféry... jejich svobodné chtění jim zůstane až do konce... ovšem pro některé tato svobodná vůle bude mít strašlivé následky.
 

Komentáře   

Jaro
+2 # Jaro 2015-04-13 12:03
Dobrý článok.
Eva Linselová
+2 # Eva Linselová 2015-04-13 14:40
Ďakujem za článok.
Petra Alžběta Doležalová
+1 # Petra Alžběta Doležalová 2015-04-13 21:42
Moc pěkné, děkuji!
marcels
+1 # marcels 2015-04-13 22:06
Děkuji, poučné
Miloš Morvay
# Miloš Morvay 2015-07-01 15:14
Ako.., zásadná súčiastka v prevodovke!

Nemáte oprávnění publikovat komentáře.