Ve světle Pravdy

Poselství Grálu od Abdrushina

Nezařazené přednášky

Více
01. lis 2020 10:14 - 01. lis 2020 10:19 #36 napsal Pavel Krajíček
Tato diskuze bude sloužit k dalším nezařazeným textům od Abdrushina, nejasnostem určení textů, zařazení apod.

Klasické "Nezařazené přednášky" máme tady: poselstvi-gralu.cz...azene-prednasky

Ale například přednáška 18. duben 1937 také nevím kam správně patří (dal jsem ji zatím do zvláštní kategorie). V novém překladu ji nevidím a používám ji už delší dobu v článku Povolaný český národ kde z ní cituji.
Poděkovali: Marek Antal, Peter Janeček

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
01. lis 2020 10:14 #37 napsal Pavel Krajíček
Koukal jsem do složky kde mám spoustu souborů kolem PG apod. a vidím tam nějaký text doplněk k přednášce od Abdrushina:


Dodatek přednášky „Rána“ není k dispozici ani v originále Volání.

Rána

A nyní je na Vás správně navázáno záření a je skrze Vás propouštěno ve vážném chtění sloužit, abyste se sice ve Vás přetvořili pro toto předávání, ale nezakalili se a volně vyzařovali ven do celého světa!

Proto se nyní vnitřně udržujte svobodní a čistí, pouze toto je Vaše úloha příštích měsíců a není malá, neboť se v tom nachází to nejvyšší, co Vy můžete učinit a to je vlastní zápasení a sloužení! Více nepotřebujete dělat, avšak toto Vám snad tak nepatrně se jevící je také to nejtěžší, co je schopen člověk učinit, protože v tom musí pozorovat a ovládat sám sebe, aby se nenechal odvést od radujícího cítění neustávajícího sloužení ve Vůli Boží.

Ne, že se má nyní všechno hroutit jedno přes druhé, pohřbívajíce pozemskými lidmi pod sebe asi svá vroucí přání, své myšlení, nýbrž, že Světlo bude nyní všude, takže Svaté Světlo Boží všechno vítězně prozáří a osvětlí! Toto budiž vaše přání a myšlení od nynějška navždy! Jen tím předávejte všechno čistě a nezkaleně mezi lidi, co Vy sami přijímáte skrze mě a v tom spočívá síla a také vítězství, neboť to je modlitba v nejopravdovějším a v nejčistším smyslu, která se může naplnit silou Světla, protože se to důstojně prokáže jako nádoba Světla!

A ve splnění tohoto velikého přání spočívá vnořen také soud jako samozřejmost nutné očisty ode všeho zkaleného, ode všeho temna.

Vaše cítění je meč a vaše myšlenky jsou údery, které jste schopni rozdávat, síla k tomu je ale zcela pouze ze Světla, kterému vy dáváte přístup a moc vaším čistým chtěním.

Nyní bojujte v tomto způsobu a následujte mě k vítězství, neboť se chci na vás spolehnout! Nebuďte přitom křečovitě napjatí, ale neste ve vás jen radostné chtění v modlitbě, které přináší vítězství! Síla zůstane s vámi!

Amen.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
01. lis 2020 10:51 #38 napsal Jaroslav Peroutka
Přednáška 18. duben 1937, kterou vydalo nakladatelství Hlas, pravděpodobně není překladem originálního Abdrushinova textu, nýbrž textu, kterým se snažil některý z účastníku Slavnosti zachytit Abdrushinova slova.

Svědčí o tom i styl německého textu, který není pro Abdrushina typický. V německém textu také není uvedeno "von Abdrushin", jak je to běžné, nýbrž je tam rukou připsáno jméno "Josef Kovář".

Současně se Abdrushin vyjádřil v dopisech, které zaslal učedníkovi Josefu Kovářovi po té, co zveřejnil tuto přednášku v českém časopise Hlas v r. 1937, kde se vyjádřil v tom smyslu, že tento text nebyl určen pro lidi a nic z toho nesmělo být oznámeno. Kromě toho, na základě zveřejnění tohoto textu zrušil i Abdrushin plánovanou cestu do Československa z obavy, že by si mnozí mohli tento text špatně vykládat.

Proto jsem se rozhodl tento text nezařadit do knižního vydání Nezařazených přednášek.

Z Abdrushinových dopisů cituje pak Koželuha ve své úvaze "Mnoho jest povolaných, ale málo vyvolených".

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
01. lis 2020 10:54 #39 napsal Pavel Krajíček
Jen přidám odkaz na Vámi zmíněný článek: Mnoho jest povolaných, ale málo vyvolených

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Moderátoři: Jaroslav Peroutka

Nové komentáře

Fotogalerie

Real time web analytics, Heat map tracking

Celkem členů

243 registrovaných
0 dnes
2 včera
4 tento týden
2 tento měsíc

Poslední příspěvky

Fórum statistika

  • Celkem příspěvků: 250
  • Celkem témat: 121
  • Dnes založeno: 0
  • Včera založeno: 0
  • Dnes odpovědí: 0
  • Včera odpovědí: 0
X

Nejprve se přihlaste

Pouze registrovaní uživatelé mohou kopírovat