Pamatuj si mě     Zapomenuté heslo?   Registrovat  

Abd‑ru‑shinovy odpovědi na otázky

 

Otázka: Jako vážný čtenář Abd‑ru‑shinova Poselství Grálu „Ve Světle Pravdy“ chci v sobě oživiti také tak významnou přednášku o modlitbě.

Při tom cítím, že by to byl opravdu veliký dar pro mnohé lidi, kdyby chtěl Abd‑ru‑shin říci základní formu pro každodenní modlitbu, které bychom se mohli držeti …

 

Odpověď: Toto není první žádost toho druhu. Proto jsem dal již dřívě pro kruh čtenářů základ ranní, večerní a modlitby před jídlem. Smysl těchto modliteb odpovídá správnému stanovisku člověka ke stvoření. Jestliže se člověk snaží takto daná slova nejen „odmodliti“, jak to činí většina lidí, ale nitrem soustředěným je procítí, aby vnikl do nich a slova do něj, pak vznikne tak plně účinná modlitba, jakou člověk je schopen vyslati. Moje slova mají k tomu dát jen zevní oporu a podporu citu.

 

Modlitby znějí:

 

  1. Ranní modlitba:

„Tvůj jsem, Pane! Můj život má být jen díkem Tobě. Ó, přijmi milostivě toto mé chtění a dej mi i dnes k tomu pomoc Tvé síly!“ Amen.

  1. Večerní modlitba:

„Pane, jenž trůníš nade všemi světy, prosím Tě, nech mne této noci v Tvé milosti odpočívati!“ Amen.

  1. Modlitba před jídlem:

„Pane! V milostivém působení Tvého stvoření máš vždycky pro nás připravený pokrm. Přijmi náš dík za Tvoji dobrotu!“ Amen.

 

*

 

Otázka: Mnozí věřící drží se pevně bible a zdůrazňují „zázraky“ Ježíšovi. Jak vysvětlí Abd‑ru‑shin zázrak nasycení pěti tisíců lidí několika chleby a rybami? Nějaké tisíceronásobné rozmnožení pokrmů je přece podle zákonů stvoření vyloučené.

Odpověď: Také o tom bylo dáno podrobné vysvětlení ve spisech, které líčí život Ježíšův na zemi tak, jak skutečně byl. Jako vždy a i ještě dnes, vznikly tehdy mezi lidmi pověsti, které nejen že mluvené slovo Ježíšovo změnily, ale dokonce i jeho osobu samostatnou zapletly do historek, nesmírně přehnaných, které postrádaly jakéhokoliv podkladu skutečnosti.

Ježíš sám býval často překvapen, když někdy někam přišel po prvé a lidé si tam o něm vyprávěli neuvěřitelné pověsti. Často musel až zoufat nad takovými lidmi. K takovým pověstem patří také i vypravování o nasycení pěti tisíc lidí a on je při tom sytil Slovem Božím, které jest duchu pokrmem a nápojem, ne však pozemskými věcmi.

To vše jest podrobně vylíčeno v knihách „Zaváté doby se probouzejí“.

Ani mně se v poslední době nevedlo jinak. Byly rozšiřovány pověsti, které, srovnány se skutečností, byly přímo směšné. Mnohé z nich by se daly považovat za urážku lidstva, předpokládalo‑li se, že tomu bude věřiti. I v nejbližším okolí mého pobytu bývají v novinách zprávy o zámku, jindy zase o hradu a jiných podobných věcech, ačkoliv bydlím ve zcela prostém domku, což se dá lehce zjistiti. Tak se také vypráví o událostech, které mohou vzniknouti jen z fantasie chorých mozků nebo … z vědomě zlých úmyslů, aby lidem bylo znemožněno přistoupiti k mému Poselství opravdu vážně.

Příčinou takového jednání na mnoha místech může býti jen strach, že seznámením se s mým slovem lidští duchové radostně procitnou a dostanou se tak k hlubokému přemýšlení o věcech, jejichž vysvětlení mohou najíti jedině v mém Poselství Grálu, Ve Světle Pravdy a nikde jinde.

Nebylo to jiné ani za doby pozemského života Ježíšova. Částečně z fantasie a z přehánění, částečně i ze zlého úmyslu byly vymýšleny a rozšiřovány pověsti. Když pak lidstvo těmto pověstem věřilo a Ježíš pak na jejich prosby na jiných místech nemohl učiniti totéž, co se o něm vypravovalo jinde, protože by to nesouhlasilo se zákony ve stvoření, tu se lidé museli domnívat, že On tak učiniti nechce! Tak byly poťouchle šířeny mrzutosti. Žel, bývaly takové pověsti spolu s jinými zprávami zapisovány a tak se dostaly do spisů a knih.

Lidem však stačí, aby byly bdělí a aby pozorovali dnes své bližní kolem sebe, aby si mihli velmi snadno vysvětliti tak mnohé odporující si výklady z dřívějších dob. Dnešní lidé jsou přece stejně takoví, jací byli dříve.

Kdyby někdo za sto let četl dnešní zprávy v novinách z mého blízkého okolí, nebylo by nic divného v tom, kdyby těmto pověstem, v nich šířeným, uvěřil v bludném domnění, že to všechno musí přece býti pravdivé, když jsou to zprávy z blízkého okolí.

 

Přidat komentář

Odeslat