Ve světle Pravdy

Prostor pro čtenáře Abdrushinova Poselství Grálu

Právě přítomno

Přihlášení

 

MyČeši ♥ 

 

 

česká vlastenecká sociální sítí

 

Real time web analytics, Heat map tracking

Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu

 • Pavel Krajíček
 • Avatar uživatele Pavel Krajíček Autor tématu
 • Zakladatel webu
 • Zakladatel webu
Více
08. čen 2017 10:21 - 17. čen 2017 17:50 #11684 od Pavel Krajíček
Pavel Krajíček vytvořil/a téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Na žádost některých uživatelů zakládám tuto diskuzi s názvem Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu, kde můžete napsat svůj příběh.

Je to bráno i s ohledem na hledající, kteří nejsou rozhodnutí. A tím by mohli najít zde inspiraci.

Facebook: www.facebook.com/pa.krajicek
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední úprava: 17. čen 2017 17:50 od Pavel Krajíček.
Poděkovali: Jana V., Václav, Gabriela Erhardtová, Aloe

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Jana V.
 • Avatar uživatele Jana V.
 • Vnitřní kruh**
 • Vnitřní kruh**
Více
08. čen 2017 11:09 #11685 od Jana V.
Jana V. odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Děkuji za založení této diskuse. Posledních pár dnů přemýšlím nad těmi, které mám kolem sebe, ať už fyzicky nebo třeba jako přátelé na FB a neznají knihu PG. Už když jsem si přečetla vyprávění o Starém kováři od Marie Halseband, ve mně prvně vyvstala myšlenka, že by někomu mohlo být nápomocné, přečíst si příběh druhých, který vedl ke knize PG. S dovolením vložím první, ten svůj.

Na počátku mé cesty k PG, k Pravdě, k Bohu stály dvě otázky: "Proč se mi to děje a proč právě mně?" Tyto otázky jako kouzelný klíč otevřely dveře.

Tři autonehody během mého jediného pozemského života mne dovedly k oněm otázkám proč!

K odpovědi jsem musela dozrát. Stejně jako vše kolem nás má svůj koloběh a svůj čas. Na jaře, po zimě se prvními slunečními paprsky probudí a nalijí pupeny stromů a keřů, aby mohly následně rozkvést a až přijde jejich čas, dozrát ve sladké plody. Stejně se děje i nám lidem, rosteme, zrajeme a pokud při tom nalezneme Pravdu, sklízíme plody, jejichž hodnota překračuje pozemské bytí. Je to to hlavní, co máme při své pouti životem nalézt a k čemu máme dozrát. Je to také to jediné, co nám je ponecháno po naší pozemské smrti, co si smíme vzít dál, do dalšího působení, na další pouť životem.

Stejně jako každý strom jednou zarodí naposledy, je i nám vyměřen čas našeho zrání a sklizně, a proto je naší povinnosti tento drahocenný čas nepromarnit, ale dozrát k pravému vědění a tím sklidit pravé a trvalé plody. Jestli se nám to povede, je jen na nás, na naši svobodné vůli, kterou jsme z velké milosti Boží na tuto pouť životem dostali. Pokud svůj čas promarníme, jsme sami vinni a stejně jako starý strom zetlí a rozloží se, aby jej mohl nahradit nový, plný síly, který může zase zarodit zdravé svěží plody, stejně se děje i s námi. Pokud se vydáme špatným směrem, který nevede k poznání, k Pravdě, pak jdeme vstříc zániku a trvalému rozkladu.

Sám život je školou člověka. Na jednotlivých prožitcích se máme učit a poznat Pravdu a působení prazákonů, které tu jsou od počátku, a které jsou pevně zakotveny do Božího stvoření. Kéž bychom se uměli radovat a děkovat za odřené koleno. Vždyť jen tím, že si to prožijeme, víme, že máme být příště opatrní a přesto, v této jednoduchosti nevidíme klíč. Raději hledáme v učených knihách a ztrácíme se ve složitostech, kterých jsou ony učené knihy plny. Snad proto, že je kniha, ve které lze nalézt Pravdu, která je klíčem k věčnému životu a tou je Poselství Grálu.

Vrátím se ke své cestě hledání Pravdy, Boha. Pár měsíců po narození mého syna jsme byli nuceni odjet do nemocnice, kde měl syn podstoupit operaci. Prosila jsem Boha, aby syn tu operaci nemusel podstoupit a jako velké díky jsem slíbila svou službu Bohu. Po předoperačních vyšetřeních bylo zjištěno, k nepochopení tamních lékařů, že není co operovat a propustili nás. Je na čase změnit začátek, na počátku mé cesty k Pravdě nebyly ony dvě otázky, které vyvstaly až o několik let později, kdy se mi udála třetí autonehoda. Dveře jsem si otevřela vroucím přáním sloužit Bohu jako velké dík za zdraví mého syna. Děkuji za vedení ze světla, že mé kroky vedly k naplnění slibu a ke knize Poselství Grálu. Snad někomu z Vás můj osobní příběh pomůže nalézt odvahu hledat Pravdu a tím i Boha samotného ve zmíněné knize. Najděte v sobě tu odvahu, překročte onen stín pochyb i přesto, že jste byli vychováni stejně jako já v katolické nebo jiné víře. Přeji vám, ať také naleznete.

Jana V.
Poděkovali: Pavel Krajíček, Róbert, Nastasia, PeterOrolín, Martina P, Václav, Gabriela Erhardtová, Aloe, Prokop Zapletal, Iva, Marian Kušnier, Světlana, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Prokop Zapletal
 • Avatar uživatele Prokop Zapletal
 • Globální moderátor
 • Globální moderátor
Více
08. čen 2017 12:52 #11686 od Prokop Zapletal
Prokop Zapletal odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
U mě to nevyžadovalo žádné těžké prožívání a dlouhé hledání, naopak jsem se k Poselství Grálu dostal velmi rychle a radostně.

Když mi bylo asi 13 let, řekla mi známá, tenkrát má učitelka na základní škole, že všude ve vesmíru je neutrální energie, ze které lze tvořit a třeba i zcela vyživovat tělo (že to není užitečné, dozvěděl jsem se až později). No tím jsem v přemýšlení získal přesvědčení o Bohu, ještě však s nejasnostmi nebo nesprávnými představami.
O této síle jsem se snažil něco zjistit, což bylo díky internetu více než lehké a hledání nezabralo ani pár minut.
Nějak jsem se v souvislosti s tím dozvěděl o bytosných (vílách apod.). Našel jsem o tom přednášku, pán tam hovořil o zákonech stvoření, o kterých jsem se chtěl více dozvědět a tak opět díky internetu jsem ihned našel další jeho přednášky...ty jsem poslouchal, až v jedné z nich zmínil, že čerpá z knihy Ve Světle Pravdy od Abdrushina. Tak jsem si knihu pořídil, tedy cenzurovanou.
To jsem věděl okamžitě, že každé slovo je drahocenná, čistá pravda, a každé slovo jsem také tak prožíval.
Pár měsíců nato jsem narazil na Facebooku na stránku pana Krajíčka Pravé lidství — měla v logu anděla s křížem Grálu v pozadí, to mě přitáhlo, protože tento symbol není nějaký běžný a přece to byl ten rovnoramenný kříž, jakým být má. A přes tyto stránky už jsem se dozvěděl o cenzuře Poselství Grálu a zanedlouho jsem měl vytištěný původní Kovářův překlad.
Poděkovali: Pavel Krajíček, Róbert, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Václav, Gabriela Erhardtová, Aloe, Jarek.91, Iva, Zdeněk Hrubý, Marian Kušnier, Světlana, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Gabriela Erhardtová
 • Avatar uživatele Gabriela Erhardtová
 • Vnitřní kruh**
 • Vnitřní kruh**
Více
08. čen 2017 15:08 #11687 od Gabriela Erhardtová
Gabriela Erhardtová odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Ja som nemala také šťastie, ako náš mladý priateľ, moja cesta k Posolstvu bola
Tiež „zarúbaná“. Zhruba vo svojich 23 rokoch som rovnako ako p. Janka začala hľadať intenzívne
odpoveď na otázku : Prečo....?
V tom čase por. 1989 sa k nám na knižný trh dostalo veľa-veľa kníh...tak som čítala
kadečo /naozaj desiatky kníh/, blúdila som cez všelijaké smery a „...izmy „ ale nič mi nedávalo akosi smer, často to bolo tak zložito písané, že som tomu ani nerozumela,
nevedela som si nájsť nejaké „klbko“, ktoré by ma ako v rozprávke, viedlo po správnych
cestách. Všade bolo niečo, s čím moje vnútro „ladilo“, ale vždy mi tam niečo iné vadilo.
Zhruba okolo r. 1992 som na jednom seminári o práci s myšlienkami spoznala muža, ktorý
sa v mojom živote krátko „motal“ a on mi daroval „zelené“ cenzurované Posolstvo.
V tej dobe som absolútne nevedela oceniť jeho hodnotu....a pokračovala som ďalej
v svojom hľadaní asi 10 rokov , až prišiel konečne aj môj čas ...siahla som po „Zelenej knihe“
a hltala som každé slovo...už som vedela, že som „doma“, že je koniec únavného blúdenia a že už nikdy nič lepšie , pravdivejšie a zmysluplnejšie nenájdem. A to som ešte netušila, že je to po
cenzúre.
Veľká bola moja radosť, keď som natrafila na stránky p. Krajíčka a zistila som, že Posolstvo
má svoju ešte lepšiu ...pravdivejšiu podobu.
Je úžasné, keď človek nájde konečne ten správny smer, má základnú líniu, ktorej sa snaží držať
a hodnotu všetkého ostatného už má s čím porovnávať.
Som naozaj nášmu nebeskému Otcovi veľmi veľmi vďačná, že som priamo cez jeho slovo mohla
nájsť návod na život. Zo srdca by som to priala každému človeku, ktorý úprimne hľadá
cestu ako sa stať lepším , ušľachtilejším, ktorý túži spoznať zmysel nášho bytia, ktorý
chce ísť cestou Lásky.
Poděkovali: Pavel Krajíček, Róbert, Nastasia, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Václav, Aloe, Jarek.91, Prokop Zapletal, Marian Kušnier, Světlana, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Pavel Krajíček
 • Avatar uživatele Pavel Krajíček Autor tématu
 • Zakladatel webu
 • Zakladatel webu
Více
08. čen 2017 15:58 - 05. čec 2017 20:07 #11688 od Pavel Krajíček
Pavel Krajíček odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Já jsem v dětství a mládí nebyl schopný přečíst (celou) ani jedinou knihu. Od puberty jsem vnitřně něco hledal, protože však rozum měl nadvládu a nebyl jsem náboženský založený, tak nepřicházelo náboženství v úvahu a tak jsem cca od 15 let četl knihy Dänikena a pod. Byly to první knihy, které jsem dokázal přečíst celé. Později jsem zkoušel číst tzv. duchovní knihy asi nějaká esoterika, ale moc si na to nepamatují. Jen to, že jsem tomu vůbec, ale vůbec nerozuměl. Násilím jsem se nutil to číst a říkal si, že jsem asi já nějaký vadný, když to nechápu.

Život byl dál prázdny a v nitru zoufaly. To už jsem bydlel sám nějaký čas. Bylo mi cca 24 let, když v největším zoufalství jakožto přísný nevěřící jsem se kupodivu začal modlit k Bohu... tedy mé nitro... vydralo se to napovrch skrz tu šelmu (rozum)... volal jsem k Bohu o pomoc. Sám jsem se divil co to dělám, když v Boha nevěřím. To se duch, nitro, cítění pod nesmyslnosti života a zotročením rozumem probudil a volal o pomoc.

Rodiče měli chatu v horách a otec (také se trochu zajímal o ty alternativní směry), tak na nějakém semináři k němu také přistoupil cizí člověk a dal (nebo prodal) mu Poselství Grálu. Otec jej na chatě vložil do staré velké dřevěné truhly a zamkl. A tam zůstalo několik let.

Asi za dva měsíce na to, co jsem se začal v zoufalství modlit (nebo volat o pomoc), tak nějací bezdomovci se nám vloupali do oné chaty. Ztratilo se hlavně jen jídlo. Otec ale provedl kontrolu celé chalupy a otevřel i onu truhlu a vytáhl Poselství po letech a konečně jej přečetl. Hned na to volal mi a půjčil mi ho.

Tuto knihu o více než 1000 stranách jsem přečetl za 14 dnů. Když jsem přišel z práce sedl v 15 hod a v kuse četl do cca 23 hod. Takto 14 dní.

Samozřejmě jsem z toho nic neměl z takového čtení... chci ukázat tu radost ducha, který poznal Pravdu. Dodnes vidím když jsem v onom únoru 1998 dočetl poslední stránku... zavřel knihu a řekl: "Tak... a našel jsem". Srovnávám onu skutečnost z mládí, kdy jsem nebyl schopen dočíst knihu a nyní jsem tuto tisící stránkovou pojal téměř na posezení.

Tady je vidět ono hledejte a naleznete. Když duch opravdu volá k Bohu, tak nalezne. I to jaké různorodé cesty duchovní vedení použije. Aby donutili otce otevřít jeho truhlu, tak tam poslali hladové bezdomovce vloupat se dovnitř.

Facebook: www.facebook.com/pa.krajicek
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední úprava: 05. čec 2017 20:07 od Pavel Krajíček.
Poděkovali: Róbert, Nastasia, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Václav, Jano, Gabriela Erhardtová, Aloe, Jarek.91, Prokop Zapletal, Iva, Zdeněk Hrubý, Marian Kušnier, Světlana, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Prokop Zapletal
 • Avatar uživatele Prokop Zapletal
 • Globální moderátor
 • Globální moderátor
Více
08. čen 2017 16:26 #11689 od Prokop Zapletal
Prokop Zapletal odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
To mi připomnělo, když já jsem prvně dočetl Poselství Grálu.
Mám doma, nebo měl jsem, poličku, kam jsem dával všechny „duchovní“ knihy, které jsem měl. Hromadil jsem je takto asi necelý rok, než jsem se dostal k Poselství.
A když jsem onu knihu »Ve Světle Pravdy« dočetl (necenzurovanou — tu zelenou jsem nikdy nepřečetl celou), seděl jsem zrovna na židli a koukal na onu poličku s těmi knihami na duchovní tématiku. A říkal jsem si, že už nikdy nebudu muset koupit do té poličky jinou knihu, že teď už jsem mám vše, hledání je navždy konec. Vysoké radosti navzdory to byl nesmírně vážný prožitek.
Hádám, že nejsem zdaleka jediný, kdo prožil něco takového.
Poděkovali: Róbert, Nastasia, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Jano, Gabriela Erhardtová, Aloe, Jarek.91, Zdeněk Hrubý, Marian Kušnier, Světlana, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Jaroslav Peroutka
 • Avatar uživatele Jaroslav Peroutka
 • Překladatel
 • Překladatel
Více
08. čen 2017 19:29 #11691 od Jaroslav Peroutka
Jaroslav Peroutka odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Můj příběh bude asi nejstručnější. Krátce po té, co mne oslovil Nový zákon v Bibli, si otevřeli v našem domě v Kralupech nad Vltavou, kde jsem tehdy bydlel, dva čtenáři Poselství prodejnu se zdravou výživou. A tam jsem si ho za své poslední peníze koupil.
Poděkovali: Róbert, Nastasia, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Gabriela Erhardtová, Aloe, Prokop Zapletal, Zdeněk Hrubý, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Aloe
 • Avatar uživatele Aloe
 • Registrovaný uživatel
 • Registrovaný uživatel
Více
08. čen 2017 20:31 #11692 od Aloe
Aloe odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Bola som vychovávaná v prísnej katolíckej rodine. Od svojich 12-tich rokov som čítala Písmo Sväté ešte v starom vydaní zväzkov Starého a Nového zákona. Vždy som to čítala cez letné prázdniny u starej mamy. Zakaždým som však v Písme objavila nové a nové skutočnosti. Uvedomila som si, že p. Ježiš učil o reinkarnácii a cirkev učí o jednom živote. Bolo vo mne viac protirečivých poznatkov a tak som sa pomaly začala uberať svojou cestou. Začala som mať živé sny, ktoré sa aj plnili.Začala som pracovať s vlastnou intuíciou. Veľa som sa pýtala svojho vnútra a odpovede prichádzali cez sny. Začala som si všímať hviezdy, zaujímala ma Tibetská kniha mŕtvych. No toto všetko som úzkostlivo schovávala pred rodinou aj
verejnosťou.
Na jar v r. 1998 som dochádzala do práce do susedného mesta. V jeden deň som od rána cítila isté napätie a očakávanie. Poprosila som šéfku, či by som mohla ísť cez obedňajšiu prestávku von.Nevedela som kam, ale šla som. Zastavila som sa pri Knihe. O chvíľu som už otvárala dvere. Vstúpila som dnu a v tom moje oči zbadali hrubú, zelenú knihu. Bola na poličke kúsok odo mňa. Vystrela som ruku a tak som ju hneď uchopila. Listovala som v nej, sem tam som prečítala nejaký úryvok. Odrazu mi srdce začalo byť, musela som zhlboka dýchať. Tušila som, že držím niečo výnimočné.
Po rokoch hľadania som držala v rukách poklad. Knihu som čítala po večeroch, neskoro do noci, keď už spali deti.Každý deň som utekala z roboty domov, rýchlo porobiť, aby som sa mohla z nej učiť. Tak som to brala.Učiť sa, aby som mohla pretvárať a dopĺňať to ľudské, svoje, pokrivené. V roku 2009 som sa dostala k slovenskému prekladu Vo Svetle Pravdy a Doznievania k Posolstvu Grálu. Niekto mi ich ponúkol.
Dnes stoja na poličke u mňa obe preklady. Je to Slovo Pánovo. Mám ho v hlbokej úcte. Aloe.
Poděkovali: Pavel Krajíček, Róbert, Nastasia, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Václav, Jano, Gabriela Erhardtová, Marecek, Jarek.91, Prokop Zapletal, Marian Kušnier, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Eva Linselová
 • Avatar uživatele Eva Linselová
 • Registrovaný uživatel
 • Registrovaný uživatel
Více
13. čen 2017 16:57 #11703 od Eva Linselová
Eva Linselová odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Aj ja sa chcem podeliť o tom, ako som sa dostala k Posolstvu Grálu. Pochádzam z katolíckej rodiny. Často som rozmýšlala o veciach, čo sa týka viery, prečo je to tak alebo onak. Trápila ma vždy otázka, prečo si ľudia jednotlivých náboženstiev myslia, že práve ich viera je tá najlepšia a len oni budú zachránení. Kládla som si vždy otázku, kde je vlastne pravda a čo je to pravda. Až v jeden deň som sedela pri počítači a len tak som surfovala. Náhodou sa mi objavila stránka, kde boli témy Večné zákony. Nedalo mi to a otvorila som, keď som to prečítala, zistila som že je to pre mňa dosť zaujímavá téma.Po prečítaní jednotlivých článkov ma napadlo, že by to mohlo byť nejaké posolstvo. Tak som zadala v počítači tému:Posolstvo a objavilo sa mi tam množstvo všelijakých posolstiev.
Pri ďalšom hľadaní už neviem ako sa mi vynorila téma Posolstvo Grálu. Otvárala som všetko možné zo zvedavosti a tak som našla tému Vo svetle Pravdy. Chcela som sa dostať nejako ku tej knihe.
Zistila som pri ďalšom hladaní že sa to dá kúpiť. Bola to tá zelená kniha Posolstva Grálu cenzurovaná, Vtedy som ešte nevedela, že tá kniha je cenzurovaná. Písala som na knihkupectvá, nakoniec som to našla v Bratislave, ale v maďarčine. Tak som si ju objednala všetky tri zväky a začala som húževnato čítať. Každý večer som s tou knihou šla spať. Ale neviem ako sa to stalo,
že som raz otvorila počítač a našla som tam ikonku Posolstvo Grálu od Abdrušina. Keď som to otvorila, zistila som, že je tam zoznam prednášok, pravda boli cenzurované.
Nejako už ale sa nepamätám som našla e-mailovu adresu p.Krajíčeka, a od neho som pýtala necenzurovanú knihu. Keďže na Moravu pre mňa je dosť ďaleko, tak som si vytlačila z počítača necenzurované vydanie a tak som rada že teraz môžem používať túto knihu.
Splnilo sa , že kto hľadá ten nájde a ja som našla.
Poděkovali: Pavel Krajíček, Róbert, Nastasia, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Gabriela Erhardtová, Aloe, Marecek, Prokop Zapletal, Zdeněk Hrubý, Marian Kušnier, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Marian Kušnier
 • Avatar uživatele Marian Kušnier
 • Registrovaný uživatel
 • Registrovaný uživatel
Více
15. čen 2017 23:07 #11712 od Marian Kušnier
Marian Kušnier odpověděl/a na téma: Jak jsem se dostal/a k Poselství Grálu
Keďže mám rád osobné príbehy, pridávam teda aj ten svoj...:
Vyrástol som v katolíckej rodine,ale počas socializmu rodičia do kostola nechodili. Po revolúcii začali, ale mňa to veľmi nepriťahovalo. Krátko nato som absolvoval vojenskú službu 18 mesiacov a pamätám jasne, ako som po príchode domov/bol koniec septembra/ raz večer ležal v posteli a v takom očakávaní som uvažoval, čo teraz so mnou bude, čo ma čaká - a nevidel som nič....žiadny cieľ, zmysel...tak vo mne náhle vytryskla prosba k BOHU o pomoc, taká silná a rýdza...Potom to už nabralo rýchly spád - rozhodol som sa, že budem žiť podľa Božích prikázaní a že chcem ísť na prvé prijímanie v kostole. Lenže otec raz priniesol domov knižočku od Moodyho - Svetlo na druhom brehu a začalo sa "hltanie" kníh s podobnou tematikou. Medzitým som chodil aj na vyučovanie katechizmu k farárovi.../ raz mi dal otázku: kde je BOH? a ja som si nevedel spomenúť, ako to v brožúrke bolo napísané, tak som odpovedal, že NA NEBESIACH, avšak farár mi hovorí že nie, že ON je VŠADE....neskôr som zistil, že som sa nemýlil.../.No a teraz to príde...na Vianoce sa stalo, že pod stromčekom sa našli 2 rovnaké knihy /nebolo to ešte SLOVO/ a tak som išiel do obchodu, že iste mi ju vymenia za nejakú inú...medzi mnohými som vzal do ruky aj malú zelenú brožúrku O pôsobení Grálu na Zemi, kde bola aj fotka Pánova... dlho som sa na ňu díval, niečím ma fascinovala...odložil som ju a takmer vzápätí som mal v ruke Posolstvo Grálu....tiež ma to priťahovalo, ale hovorím si, veď je to hrubšia kniha, drahšia, budem musieť doplácať...ale napokon spokojný som ju doniesol domov, dal som ju otcovi, aby ju začal čítať, pretože ja teraz nemôžem - začal som sa totiž pripravovať na diaľkové štúdium na VŠ...lenže to nebolo také jednoduché - ako prišla kniha domov, začal som byť nepokojný, ťažko sa mi zaspávalo a nevedel som prečo...až jednej noci som to už nevydržal a začal som čítať...
Po istý čas sme ju čítali spolu s otcom, kým sa nezasekol na cirkevných veciach..., no a neskôr som sa dozvedel, že tá brožúra O pôsobení Grálu na Zemi nikdy nebola oficiálne v predaji....
Poděkovali: Pavel Krajíček, Róbert, Nastasia, Jana V., PeterOrolín, Martina P, Gabriela Erhardtová, Eva Linselová, Aloe, Prokop Zapletal, Zdeněk Hrubý, jane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.420 sekund